Na czym polega kantor internetowy?

Na czym polega kantor internetowy?

Kantor internetowy to firma, której głównym zadaniem jest wymiana walut online. Kantor online działa niemal identycznie, jak kantor stacjonarny czy bankowy. Różnica polega głównie na większej wygodzie i korzyściach finansowych, jakie zapewnia internetowa wymiana walut.

Dowiedz się, jakie zadania pełni kantor internetowy i na jakich podstawach prawnych funkcjonuje.

Spis treści

Kantor internetowy ? na jakich przepisach opiera się internetowa wymiana walut?

Kantor internetowy to firma, której powierzamy nasze pieniądze i dane osobowe. Dlatego też jego działalność reguluje szereg przepisów prawnych. Specyfika działania kantorów internetowych różni je jednak od kantorów stacjonarnych i banków. Dlatego też nie podlegają one tym samym normom prawnym.

Przepisy prawa, którym podlegają kantory internetowe określają:

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej;
 • Kodeks Cywilny, który reguluje formy internetowej działalności zarobkowej;
 • przepisy o ochronie danych osobowych, które nakazują, by kantory online rejestrowały bazy danych ich użytkowników w UODO;
 • Ustawa o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy ? nakłada ona na kantory internetowe obowiązek składania raportów do GIIF (Generalnego Inspektora Informacji Finansowej). W raportach tych kantory internetowe zgłaszają operacje ponadprogowe (dotyczące ponad 15 000 euro). Zasada ta dotyczy także transakcji na pieniądzach, których pochodzenie jest niejasne lub podejrzane.

Kantory internetowe, które spełniają wymogi określone w powyższych źródłach prawa, mogą prowadzić wymianę walut online. Dowiedz się, na czym ona polega.

Na czym polega kantor internetowy? Zadania realizowane przez kantory internetowe

Kantor online prowadzi internetową wymianę walut i pozwala na zwiększenie oszczędności. Stanowi też olbrzymią wygodę. Poznaj główne zadania, jakie składają się na działalność prowadzoną przez kantory internetowe.

Korzystna i wygodna wymiana walut online

Cel działalności kantorów internetowych to wymiana walut online. Kantory internetowe posiadają swoje konta, najczęściej w różnych bankach. Klienci, którzy pragną skorzystać z ich usług, przelewają na nie środki. Następnie składają zamówienie na transakcję. Po maksymalnie kilku godzinach kantor internetowy przelewa na rachunek Klienta pieniądze w docelowej walucie.

Wymiana walut online w kantorach internetowych wypada o wiele korzystniej niż w innych podobnych punktach. Ani banki, ani kantory stacjonarne nie oferują bowiem takich korzyści finansowych jak kantory internetowe.

Kantor internetowy umożliwia oszczędzanie ? pieniędzy i nie tylko

Kantor internetowy gwarantuje niższe ceny kursów i korzystniejsze spready. Spready oferowane przez kantory internetowe są o kilkanaście groszy niższe w stosunku do ofert stacjonarnych.

Z uwagi na niższe kursy i spready kantory internetowe pozwalają osiągnąć bardzo pokaźne oszczędności. Kilkunastogroszowa przebitka na jednostce walutowej oznacza imponujące sumy w skali roku i 30-letniej spłaty kredytu.

Kantory internetowe umożliwiają też znaczną oszczędność czasu. Ponadto internetowa wymiana walut to także wygoda wykonywania operacji z domu.

Internetowy kantor wymiany walut to źródło informacji o kursach w internecie

Kantory internetowe są ważnym źródłem informacji o aktualnych kursach wymiany walut online. Kursy te różnią się od kursów obowiązujących w bankach i kantorach stacjonarnych. Aby poznać najbardziej aktualne kursy wymiany walut w internecie, wystarczy wejść na strony kantorów online.

Dobry kantor internetowy umożliwia negocjację kursów

Kantory internetowe starają się wychodzić naprzeciw potrzebom i wymaganiom klientów. W związku z tym w pewnych okolicznościach umożliwiają im negocjację kursu wymiany walut. Internetowa wymiana walut w oparciu o kursy negocjowane przysługuje przy wymianie wysokich sum.

Kantor internetowy umożliwia transakcje między kontami tych samych lub różnych banków

Kantor internetowy powinien posiadać konta w kilku bankach. Wówczas daje swoim klientom wybór, na które konto przelewać mogą oni swoje środki. Transakcje opłacają się klientom bardziej, gdy konta ich i kantoru należą do tego samego banku. Internetowa wymiana walut nie wymaga wówczas uiszczania dodatkowych prowizji za przelewy.

Internetowy kantor wymiany walut z opcją stacjonarną umożliwia odbiór na miejscu

Odbiór pieniędzy w docelowej walucie to opcja, którą zapewniają kantory internetowe prowadzące również działalność stacjonarną. Możliwość ta to duża wygoda dla klientów, którym bliżej do kantoru niż do najbliższego banku. To cenne udogodnienie, gdy gotówka potrzebna jest nam od razu.

Kantory internetowe to bezpieczna wymiana walut online

Zabezpieczenia, jakie stosują kantory internetowe, to protokoły SSL, SMS-y z hasłami czy linki aktywacyjne. To zaawansowane technologie stosowane przez systemy nowoczesnych banków. Ponadto pracownicy kantorów internetowych są odpowiednio szkoleni. Dzięki temu pomagają w najwyższym stopniu chronić dane osobowe klientów i bezpieczeństwo ich transakcji.

Poznaj wygodę i pełnię korzyści, jakie oferują kantory internetowe

Kantory internetowe stanowią najwygodniejsze i najkorzystniejsze punkty wymiany walut dostępne na rynku. Ich działalność opiera się na legalnej współpracy z zaufanymi bankami w oparciu o przepisy prawa.

Kantory internetowe to także gwarancja wysokich korzyści finansowych oraz oszczędności czasu. Korzyści te dostępne są na wyciągnięcie palców, gdyż wymiana walut online wymaga wyłącznie posiadania konta walutowego i komputera z dostępem do internetu.

Warto zwiększyć swoje oszczędności i powierzyć transakcje walutowe najlepszym specjalistom od wymiany walut.

Poznaj ofertę eKantor Korab i wybierz najlepszy sposób na oszczędzanie

Kantor internetowy eKantor Korab to firma z 25-letnią tradycją w przeprowadzaniu operacji finansowych na walutach. Umiemy doradzić naszym Klientom, jak zwiększyć ich szanse na oszczędności. Jesteśmy godnymi zaufania partnerami. Liczy się dla nas bezpieczeństwo i zysk naszych Klientów, na które pozwala wymiana walut przez internet.

Oferujemy:

 • konkurencyjne ceny wymiany walut i minimalne spready,
 • szybką i łatwą rejestrację w serwisie,
 • bezpieczeństwo Twoich danych i środków, jakie gwarantują zabezpieczenia na światowym poziomie,
 • pełną przejrzystość naszych działań,
 • wygodną intuicyjną platformę do zarządzania transakcjami i danymi,
 • możliwość negocjacji kursów wymiany walut,
 • szybkie przelewy codziennie w gwarantowanych przedziałach godzinowych,
 • doradztwo i fachową obsługę Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:30.

Sprawdź nasz kantor i wybierz korzyści, jakie zapewnia wymiana walut przez internet.

Zarejestruj się w naszym bezpiecznym serwisie. Po więcej informacji zadzwoń pod numer: 81 743 74 98 lub 518 302 303.

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.29974.3427
Flaga USDUSD4.02344.0624
Flaga GBPGBP5.00475.0482
Flaga CHFCHF4.39574.4497
Flaga NOKNOK0.36470.3737
Flaga SEKSEK0.36830.3768
2024-04-24 11:38:00
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
kantor internetowy ekantor korab
zamknij