Jak oszczędzać pieniądze i zarabiać na walutach?

Jak oszczędzać pieniądze i zarabiać na walutach? Kantor internetowy

Jeśli operujesz walutą obcą, najlepszym sposobem na oszczędzanie jest wymiana walut w kantorze internetowym. Kantor internetowy to rozwiązanie stosunkowo nowe, ale sprawdzone. Liczba klientów kantorów internetowych rośnie z roku na rok. Rosną też ich oszczędności.

Wymiana walut w kantorze internetowym pozwala zaoszczędzić kilka do kilkunastu groszy więcej niż wymiana w kantorach stacjonarnych i bankach. Jeśli kwoty te nie brzmią imponująco, pomnóż je przez liczbę wymienianych złotówek i liczbę pozostałych do spłacenia rat kredytu lub przez liczbę transakcji, które wykonujesz rocznie. Sam zdecyduj, czy pieniądze te wydasz na wakacje życia, czesne za studia czy nowy samochód.

Dowiedz się, jak zarabiać na walutach. Poznaj zasady działania kantorów online i czynniki wpływające na zmiany kursów.

Spis treści

 

 

Komu najbardziej opłaca się wymiana walut online?

Wymiana walut online opłaca się każdemu. Spready oferowane przez kantory internetowe są nieporównywalnie korzystniejsze od obowiązujących w bankach czy kantorach stacjonarnych. Wymiana waluty w internecie powinna jednak zainteresować przede wszystkim:

 • kredytobiorców w obcej walucie. Spłacanie kredytu często opłaca się o wiele bardziej w obcej walucie niż w złotówkach. Zwłaszcza zważywszy na liczbę i wysokość rat kredytu, oszczędności mogą być kolosalne. Warto przeliczyć, jak wypada wymiana walut w kantorze internetowym w przypadku spłacania naszego kredytu.
 • inwestorów prowadzących działalność za granicą lub z firmami zagranicznymi. Częstotliwość i kwoty przelewów mogą generować ogromne zyski dla kantorów stacjonarnych i banków. Jeśli jednak transakcjami opiekuje się kantor internetowy, pieniądze trafiać mogą z powrotem do naszej kieszeni.
 • osobom podróżującym za granicę. Urlopowicze mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na wakacyjne wydatki. Wymiana walut online może być korzystniejsza, jeśli zaczniesz obserwować kursy na kilka miesięcy przed wyjazdem.
 • osobom często podróżującym służbowo za granicę. Wymiana walut online opłaca się nawet w przypadku nagłych wyjazdów służbowych. To prawda, że trudno wtedy o wcześniejsze monitorowane kursów walut. Mimo to wymiana walut online i tak jest bardziej opłacalna niż w stacjonarnej instytucji.

W rzeczywistości wymiana waluty w internecie opłaca się każdemu. Oszczędzać można zarówno na jednorazowych transakcjach, jak i na regularnych przelewach. Dowiedz się, od czego zależy to, ile zaoszczędzisz.

Jak oszczędzać pieniądze w kantorze internetowym?

Oszczędzanie zaczyna się już na etapie wyboru odpowiedniego kantoru. Szukaj miejsca, które oferuje najniższe spready i najkorzystniejsze warunki współpracy. Dowiedz się, jak przekładają się one na wzrost Twoich oszczędności.

Od czego zależy, jak bardzo zyskowna jest wymiana waluty w internecie? Wybierz korzystny kantor

Wymiana walut online może przynieść niesamowite zyski. Aby je zwiększyć, przeanalizuj czynniki, od których zależy sukces Twoich oszczędności. Ich znajomość pomoże Ci wybrać najbardziej korzystny kantor internetowy. Dowiedz się też, jak oszczędzać więcej dzięki monitorowaniu sytuacji na rynku walut.

Spready w kantorach internetowych

Spread to różnica między kursem kupna i sprzedaży danej waluty. Wartość ta ustalana jest indywidualnie przez każdą firmę zajmującą się wymianą walut. To najważniejszy czynnik sprawiający, że wymiana walut online jest tak korzystna.

W wielu bankach spready wynoszą nawet 30-40 groszy. Natomiast kantory internetowe oferują wymianę walut przy spreadach wartych zaledwie kilka groszy. Gdzieś pomiędzy bankami a kantorami online plasują się kantory stacjonarne.

Spready stanowią zarobek kantoru lub banku. Zamiast oddawać im swoje pieniądze, wybierz kantor internetowy, który pozwoli Ci je zatrzymać dla siebie.

Kantory internetowe a dodatkowe opłaty

Wymiana walut w bankach często wymaga uiszczenia dodatkowych opłat. To zwykle opłaty za założenie, prowadzenie lub likwidację konta, realizację przelewu, wpłaty lub wypłaty środków. To także prowizje, które często są wliczone w kursy walut. Aby na nich zaoszczędzić, wybierz kantor internetowy, który nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Korzystny tandem bank – kantor internetowy

Przed rejestracją, koniecznie dowiedz się, z jakimi bankami współpracuje dany kantor internetowy. Pozwoli to zorientować się, czy posiada konto w tym samym banku, co my. Jeśli tak, zaproponuje nam, abyśmy dokonywali przelewów na konto wspólnego banku. Dzięki temu zaoszczędzisz na dodatkowych kosztach z tytułu przelewów między różnymi bankami. W ten sposób oszczędzasz też cenny czas, gdyż operacje międzybankowe trwają dłużej.

Kantory internetowe a wymiana walut online po kursie średnim

Jedną z opcji, jakie udostępniają kantory internetowe jest wymiana walut online po kursie średnim. Taka wymiana walut oznacza, że klient nie płaci spreadu. Opiera się ona na średnim kursie, czyli średniej arytmetycznej z kursu kupna i sprzedaży.

Kurs średni jest o wiele niższy w kantorze niż w banku. Wymiana walut online po kursie średnim nie generuje zysków dla kantorów w postaci spreadów. Mimo to, jest to i tak korzystne dla obu stron. Oferując swym klientom tak opłacalne rozwiązanie, kantor utrzymuje z nimi relacje.

Bezpłatne natychmiastowe przelewy

Warto poszukać takiego kantoru, który wykonuje natychmiastowe przelewy na konto bankowe bez dodatkowych opłat. Jest to dość ważna opcja dla wzrostu oszczędności. Gdy klient zaobserwuje wyjątkowo korzystny kurs swej waluty, może zamówić taki natychmiastowy przelew. Jeśli kantor internetowy oferuje taką usługę za darmo, klient nie traci zarobionych pieniędzy na opłaty.

Dodatkowe opcje w kantorach internetowych

Monitorowanie kursów walutowych to zadanie pochłaniające uwagę. Nie zawsze mamy na to czas. Niektóre kantory internetowe wychodzą naprzeciw klientom, którzy pragną oszczędzać nie tylko pieniądze, ale i czas.

Wymiana walut online może więc odbywać się bez naszego udziału. Jeśli kantor oferuje taką możliwość, klient ustawia automatyczną transakcję według szczegółowych kryteriów. Na przykład, żąda wykonania zakupu określonej przez siebie ilości franków w sytuacji, gdy ich kurs spadnie do wyznaczonej wartości.

To szczególnie opłacalna opcja dla osób, dla których wymiana walut online to jednorazowa transakcja przed urlopem. Warto wówczas ustawić parametry nawet kilka miesięcy lub rok wcześniej i czekać na odpowiedni moment.

Powyższe czynniki pomogą Ci zdecydować, w którym kantorze internetowa wymiana walut opłaci się najbardziej. A to jeszcze nie wszystko. Możesz zwiększyć swoje oszczędności, monitorując zmiany kursów walutowych.

Monitoruj sytuację na rynku, by wymiana walut online stała się strzałem w dziesiątkę

Nawet jeśli korzystasz z opcji automatycznych transakcji, warto monitorować zmieniające się kursy walutowe. W olbrzymiej mierze są one zależne od czynników gospodarczych i politycznych.

Obserwacja sytuacji na świecie pozwala stopniowo nabierać wyczucia w kwestii spodziewanych wzrostów i spadków kursów. Stuprocentowa gwarancja przewidywań jest niemożliwa do uzyskania. Warto jednak orientować się w czynnikach, które wpływają na wartości kursów. Czynniki te to:

 • inflacja – poziom inflacji wskazuje na tempo wzrostu cen, od którego zależne są kursy walut. Działa to tak, ze w krajach, w których inflacja rośnie, spada cena miejscowej waluty.
 • PKB, czyli Produkt Krajowy Brutto – rosnący PKB danego kraju pozwala spodziewać się wzrostu wartości jego waluty.
 • stopy procentowe w bankach krajowych – tam, gdzie stopy procentowe rosną, rośnie też cena waluty.
 • stopa bezrobocia – cena waluty z reguły maleje w krajach, w których rośnie bezrobocie.
 • konflikty międzynarodowe i kryzysy ekonomiczne – jeśli dany kraj lub kraje borykają się z trudnościami gospodarczymi lub toczą je konflikty, waluty tych krajów spadają na wartości.

Wymiana walut online poparta analizą rynku pozwala na osiągnięcie maksimum oszczędności. Z początku nie jest to zadanie łatwe, dlatego warto wspierać się na bieżących opiniach znawców.

Wymiana walut online – miejsce Twoich oszczędności jest w Twojej kieszeni

Twoje oszczędności należą do Ciebie. Wymiana waluty w internecie pozwoli Ci zachować je w swoim portfelu, zamiast oddawać je bankowi. Wiesz już, jak zarabiać na walutach. Weź oszczędzanie w swoje ręce i wybierz najwyższy zysk w najbardziej korzystnym kantorze internetowym.

Poczuj wagę oszczędności – wybierz najwyższy zysk w eKantor Korab

Jesteśmy firmą z 25-letnim doświadczeniem w wymianie walut. Wiemy, jak pomóc naszym Klientom oszczędzać prawdziwe pieniądze. Internetowy kantor wymiany walut eKantor Korab to bezpieczna firma, która zapewnia maksimum korzystnych opcji. Poznaj szczegóły naszej oferty i przekonaj się, że warto współpracować z doświadczonymi specjalistami od finansów.

Oferujemy:

 • najkorzystniejsze ceny wymiany walut,
 • minimalne spready, co przekłada się na maksimum korzyści,
 • szybką i łatwą rejestrację w serwisie,
 • bezpieczeństwo Twoich danych i środków, jakie gwarantują zabezpieczenia na światowym poziomie,
 • pełną przejrzystość naszych działań,
 • wygodną intuicyjną platformę do zarządzania transakcjami i danymi,
 • możliwość negocjacji bardziej korzystnych kursów wymiany walut,
 • szybkie przelewy codziennie w gwarantowanych przedziałach godzinowych,
 • doradztwo i fachową obsługę Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:30.

Sprawdź nasz kantor i wybierz korzyści, jakie zapewnia wymiana walut przez internet.

Zarejestruj się w naszym bezpiecznym serwisie. Po więcej informacji zadzwoń pod numer: 81 743 74 98 lub 518 302 303.

<< Aktualności

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.26544.3084
Flaga USDUSD3.91993.9589
Flaga GBPGBP5.06735.1108
Flaga CHFCHF4.40574.4597
Flaga NOKNOK0.35630.3653
Flaga SEKSEK0.36490.3734
2024-07-19 22:59:31
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
kantor internetowy ekantor korab
zamknij