Czy kantor internetowy jest bezpieczny?

Szczera odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: to zależy. Aby przekonać się, czy dany kantor internetowy jest bezpieczny, trzeba zweryfikować jego wiarygodność. 

Rzetelne i godne zaufania kantory internetowe istnieją, a wyróżnia je kilka ważnych czynników. Poznaj je i dowiedz się, jak możesz szybko sprawdzić, czy warto powierzać swoje środki i dane wybranemu kantorowi internetowemu.


Spis treści

 

 

Bezpieczeństwo kantoru internetowego – co o nim świadczy?

Istnieje wiele czynników zwiększających szanse na to, że dany kantor internetowy jest bezpieczny. W dobie internetu łatwo zorientować się, jak wypada w tej kwestii nasz kantor internetowy. Zajmie to zaledwie kilka do kilkunastu minut. Spokój umysłu i bezpieczeństwo Twoich środków naprawdę są tego warte.

Dowiedz się, czym charakteryzuje się bezpieczny kantor internetowy.

Bezpieczny kantor internetowy stosuje zaawansowane zabezpieczenia elektroniczne

Gdy wyświetlasz stronę kantoru w swojej przeglądarce, z lewej strony adresu URL powinna być ikonka kłódki. Adres URL powinien natomiast zaczynać się od https://. Jeśli tak jest, oznacza to, że strona stosuje bezpieczny protokół SSL. Twoje dane, transakcje i wszelkie operacje są szyfrowane tak, jak w najlepszym banku.

Bezpieczny kantor internetowy nie zmienia lekkomyślnie danych klienta

Bezpieczny kantor internetowy nie pozwala na zmianę danych osobowych zawsze i wszędzie. Poważne podejście do ochrony danych osobowych i środków klienta wymaga pewnych ograniczeń. Pracownicy kantora nie powinni zatem móc zmieniać danych przy rejestracji konta na portalu. Klient zaś nie powinien móc zmienić swych danych podczas dokonywania operacji.

Bezpieczna rejestracja na portalu kantoru internetowego zwiększa jego wiarygodność

Sprawdzanie tego, czy dana firma to bezpieczny kantor internetowy, dokonuje się na etapie rejestracji do serwisu. Rejestrując się pierwszy raz w kantorze internetowym, powinieneś otrzymać na swój adres e-mailowy indywidualny link aktywacyjny. Takie procedury zwiększają prawdopodobieństwo, że dany kantor dba o bezpieczeństwo swoich klientów.

Bezpieczny kantor internetowy nie boi się podać swoich pełnych danych kontaktowych

Jeśli rozważasz skorzystanie z usług kantoru internetowego, sprawdź, czy na jego stronie znajdują się dane firmy. Kantor walutowy powinien podać swą pełną nazwę, REGON oraz numery NIP i KRS.. Jeśli tak jest, oznacza to, że nie boi się, że sprawdzisz ich prawdziwość w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jeśli dane te są identyczne na stronie firmy i rejestrze, rośnie prawdopodobieństwo, że jest to bezpieczny kantor internetowy.

Bezpieczny kantor internetowy to stabilna działalność i kapitał

Warto sprawdzić, czy dany kantor internetowy jest spółką. Z reguły większą gwarancję bezpieczeństwa środków dają bowiem spółki niż właściciele prywatni.. Z drugiej jednak strony, jeśli właściciel prywatny wykazuje dużą stabilność i jego kapitał zakładowy stanowią raczej płynne środki niż nieruchomości, prawdopodobnie jest to bezpieczny kantor internetowy.

Godny zaufania kantor internetowy to kantor z doświadczeniem

Jeśli kantor internetowy funkcjonuje na rynku od wielu lat,. znacząco podnosi to jego wiarygodność. Bezpieczny kantor internetowy chętnie podzieli się taką informacją z użytkownikiem na swej stronie.

Bezpieczny serwer i profesjonalna obsługa IT to warunek konieczny bezpieczeństwa kantorów internetowych

Bezpieczeństwo kantorów internetowych to nie tylko protokoły bezpieczeństwa i zaufani pracownicy. Portal powinien działać na bezpiecznym serwerze, nad którym czuwają specjaliści od IT.. Na takim serwerze awarie i usterki to wyjątki. Profesjonalna obsługa zapobiega im i szybko je usuwa. To zabezpieczenia, które powinien stosować każdy bezpieczny kantor internetowy.

Bezpieczny kantor internetowy weryfikuje tożsamość klienta

Weryfikacja danych użytkownika następuje zwykle poprzez wysłanie przez niego SMS-em danych z dowodu tożsamości. Dodatkowym krokiem podnoszącym pewność tożsamości klienta dokonującego transakcji jest stosowanie kodów SMS. Ten system autoryzacji przelewów stosowany jest powszechnie w bankowości. Również podczas rozmowy telefonicznej pracownik kantoru powinien zweryfikować Twoją tożsamość. Powinien zażądać od Ciebie kodu lub hasła, które ustaliliście na początku współpracy.

Godny zaufania kantor internetowy współpracuje z bankami (koniecznie w liczbie mnogiej)

Im więcej banków kantor internetowy podaje jako swoich współpracowników, tym lepiej. Podczas transakcji środki przesyłane są między kontem kantoru a kontem w banku. Najlepiej, gdy kantor współpracuje w kilkoma bankami. Daje to pewność, że jego system dostosowany jest do wielu bezpiecznych systemów bankowych. Zwiększa to podobieństwo, że dany kantor internetowy jest bezpieczny.

Bezpieczny kantor internetowy składa raporty do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej

Generalny Inspektor Informacji Finansowej stoi na straży bezpieczeństwa finansowego. Jego zadaniem jest wykrywanie przestępstw finansowych, zapobieganie finansowaniu terroryzmu czy też obrotowi środkami nielegalnego pochodzenia. Bezpieczny kantor internetowy nie ma nic do ukrycia, dlatego systematycznie składa raporty do GIIF.

Opinie klientów i specjalistów pomagają oszacować bezpieczeństwo kantoru internetowego

Bezpieczny kantor internetowy cieszy się dobrą opinią specjalistów i klientów. Jednogłośne opinie mówiące, że dany kantor jest godny zaufania, podnoszą jego wiarygodność w oczach użytkownika. Warto jednak zwrócić uwagę, by pochodziły one z wielu niezależnych źródeł. Źródła te to przede wszystkim niezależne instytucje finansowe i rządowe. Bezpieczne kantory internetowe często otrzymują od nich nagrody i certyfikaty. Istotną wagę mają też niezależne rankingi kantorów walutowych. Bezpieczny kantor internetowy może cieszyć się opiniami podpisanymi nazwiskami specjalistów w dziedzinie finansów. Opinie klientów warto potraktować jako dodatkowy czynnik zwiększający prawdopodobieństwo, że dany kantor internetowy jest bezpieczny.

Nie ryzykuj – sam sprawdzaj bezpieczeństwo kantorów internetowych

Wielu przypadków oszustw internetowych można byłoby uniknąć. Wystarczy sprawdzić, czy firma, z której korzystamy, to bezpieczny kantor internetowy. Kilka czy kilkanaście minut na sprawdzenie wiarygodności kantoru internetowego to naprawdę opłacalna inwestycja. Sprawdzając, czy Twój kantor jest bezpieczny, pamiętaj, że powinien on:.

 • stosować protokół SSL;
 • stosować dodatkowe zabezpieczenia w postaci linków aktywacyjnych, opcjonalnie również SMS-ów;
 • działać na rynku od dłuższego czasu;
 • udostępniać swoje dane firmowe;
 • weryfikować Twoją tożsamość;
 • figurować w Rejestrze Działalności Kantorowej (pamiętaj, że znajdziesz tam tylko kantory, które prowadzą też biznes stacjonarnie);
 • zapewniać profesjonalną obsługę klienta, która nie udostępnia danych bez podania uzgodnionego hasła;
 • działać na bezpiecznym serwerze;
 • posiadać certyfikaty i pozytywne opinie środowiska finansowego i klientów.

Jeśli Twój kantor spełnia większość w tych wymagań, prawdopodobnie jest to bezpieczny kantor internetowy.

Wybierz najlepszą ochronę swoich środków, jaką zapewnia bezpieczny kantor internetowy e-Kantor Korab

E-Kantor Korab to bezpieczny kantor internetowy. Od 25 lat świadczy usługi stacjonarne, a od 2017 roku również elektroniczne. Wykorzystujemy zaawansowane technologie zabezpieczające dane i operacje finansowe naszych Klientów. Stosujemy protokół SSL i specjalistyczny monitoring transakcji 24/7. Bezpieczeństwo naszych Klientów zwiększa dodatkowo fakt, że wszelkie transakcje w naszym portalu są skrupulatnie odnotowywane w historii transakcji. Wreszcie, nasz serwis funkcjonuje w oparciu o profesjonalny serwer, którym opiekuje się sztab specjalistów.

Oferujemy:

 • konkurencyjne ceny wymiany walut,
 • wygodną intuicyjną platformę do zarządzania transakcjami i danymi,
 • możliwość negocjacji kursy wymiany walut,
 • szybkie przelewy codziennie w gwarantowanych przedziałach godzinowych,
 • doradztwo i fachową obsługę Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:30.

Zarejestruj się w naszym bezpiecznym serwisie. Po więcej informacji zadzwoń pod numer: 81 743 74 98 lub 518 302 303.

<< Aktualności

<< Aktualności

Kursy walut

kupnosprzedaż
Flaga EUREUR4.26544.3084
Flaga USDUSD3.91993.9589
Flaga GBPGBP5.06735.1108
Flaga CHFCHF4.40574.4597
Flaga NOKNOK0.35630.3653
Flaga SEKSEK0.36490.3734
2024-07-19 22:59:31
Kurs na żywo: włącz
więcej walut
kantor internetowy ekantor korab
zamknij